Kauno Prisikėlimo parapija
aktualu
parapija
šventovė
m_linija
ŠV. MIŠIOS

Sekmadieniais
9.30, 11, 12.30, 18 val.

Šiokiadieniais
18 val.

m_linija
m_linija
Įvykiai

Kristaus Prisikėlimo bazilikos langai nušvis vitražine kompozicija „Kristaus Prisikėlimo šviesa“ (2018-07-23)

Paskelbta: 2018-07-23


Norime pasidalyti džiugia žinia – šių metų rudenį Kristaus Prisikėlimo bazilikos langams bus sukurti 3 vitražai. Jų autorius – vitražistas prof. Rimvydas Mulevičius.


Vitražinė kompozicija „Kristaus Prisikėlimo šviesa“ prof. Rimvydo Mulevičiaus buvo sukurta dar 2005 metais, kai vyko paminklinės Kristaus Prisikėlimo bažnyčios meninio apipavidalinimo konkursas, kuriame šis projektas surinko daugiausia komisijos bei žiūrovų pripažinimo balsų.

Vitražas yra meno forma, jungianti stiklą ir šviesą. Kaip aiškina prof. Rimvydas Mulevičius savo vitražo kompozicijų koncepcijoje, šviesa ir tamsa turi simbolinę prasmę. Pirmojo varianto kompozicijos elementas yra žvakė, kuri žmogų lydi visais atvejais, antrojo varianto leitmotyvas – žvaigždė arba žiburys. Žmogaus prigimtis visada tiesiasi į šviesą, tapatindama ją su gėriu, tiesa, viltimi ir laime. Bažnytiniame mene nuo III a. imama vaizduoti žvaigždė, paprastai aštuonkampė žvaigždė.

Kauno Kristaus Prisikėlimo bazilika, tarsi laimės žiburys iškilęs virš Kauno, yra ne tik Dievo namai, bet ir Lietuvos žmonių vilties, pasiaukojimo, pasiryžimo simbolis. Šį laimės žiburį gali pasiekti kiekvienas – tereikia tik noro ir poreikio pabūti su Dievu.

Kompozicijos spalvinis sprendimas – šiltų spalvų koncentracija bazilikos centre. Tai tarsi kalba: kuo mūsų daugiau – tuo didesnė maldos jėga. Tai kompozicijos sprendimas, išlaikantis harmoniją, šviesą ir rimtį.

Kviečiame tikinčiuosius, bazilikos mylėtojus ir grožio puoselėtojus savo auka prisidėti prie šio sakralaus darbo puošiant bazilikos langus vitražu.

                                                             Kauno Kristaus Prisikėlimo parapijos informacija

Į viršų atgal
   
© Kauno Kristaus Prisikėlimo parapija, 2007–2021